Що таке SSL/TLS у протоколі HTTP і для чого воно потрібно?

Ви завантажюючи цю сторінку скористалися протоколом HTTP: ввели адресу сайту в бровзері, бровзер зробив запит на сервер і повернув вам вміст сторінки. У нашому конкретному випадку ви введи https://technoblogua.wordpress.com і скористалися HTTPS версіює протоколу HTTP. Це означає що всі запити/відповіді шифруються за допомогою технології SSL/TLS.

У чому різниця SSL і TLS? Це посуті одне і теж, але SSL це старіша технологія, яка вже своє віджила, має відомі вразливості відповідно і потрібно використовувати новішу її версію яка називається TLS. Найновіша рекомендована версія – TLS 1.2

Для чого потрібно використовувати SSL/TLS? Коли ви реєструєтеся на сайті, вводите свої логін/пароль і натискаєте відправити то дані відправляються на сервер у відкритому вигляді якщо технологія SSL/TLS не застосовується. Зловмисник який перебуває в мережі може перехопити ваші дані. З використанням шифрування така проблема вирішується.

Крім того використовуючи SSL/TLS ви можете бути впевнені що сайт на який ви зайшли дійсно є тим за кого він себе видає. На противагу, підробний сайт без SSL/TLS легко може видавати себе за  інший.

Використовуючи SSL/TLS навіть ваш інтернент провайдер (роботодавець, чи будь хто інший) не буде знати якою саме інформацією ви обмінуювалися в інтернеті. Максимум що зможе побачити провайдер, це сайти які ви відвідали.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s